КО ЈЕ БОЉИ У ФУДБАЛУ АУСТРОУГАРСКА vs. ОСМАНСКО ЦАРСТВО?
КО ЈЕ БОЉИ У ФУДБАЛУ?
АУСТРОУГАРСКА vs. ОСМАНСКО ЦАРСТВО
Стадион словачке Петржалке - не давно учесник Лиге шампиона |
Одавно је јасно да мале државе не могу концептулано да се носе у фудбалу са неолибералним финансијским мастодонтима. Ти западњачки мастодонти су типични енергетски вампири целога света.
Типичан пример је Светско првенство у фудбалу у Русији 2018. - никад више црнаца у завршници такмичења, а ни једна афричка држава се није пробила даље од групне фазе.
Без црнаца и других refugees које су сами произвели, старе земље Западне Европе биле би крпе отарке. То, наравно не сме да се дозволи. Није исплативо.
Замислите да се у некој хипотетичкој завршници у финалу сударе Сенегал и Уругвај, а за треће место Русија и Србија? Па ко то да гледа? Где је интерес компанија? Где еугеника?
Замислите да се у некој хипотетичкој завршници у финалу сударе Сенегал и Уругвај, а за треће место Русија и Србија? Па ко то да гледа? Где је интерес компанија? Где еугеника?
Што је Хрватска остварила велики успех, не треба да вас буни. Увек пусте једног у четири најбоље светске екипе из менанжерије, како би имали привид "правичности". Посеку Бразил, ако хоћете успут, колатерално, и Србију, а прођу Швајцарска и Хрватска. Пустите се ТВ-реклама. Од Хрватске је било знатно бољих екипа. Репрезентација у којој је видно ретардирани Вида узданица, а Врсајко звер, може да стави прст у уво што је у опште стигла у Русију.
Када је клупски ниво у питању, ствар је још гора. Дошли смо у ситуацију да 3/4 Европе плаћа да би гледало клубове из оне преостале 1/4 за коју играју сви други само најмање домицили из те величанствене аристократске једне четвртине.
Како у опште могу да се носе клубови који имају стадионе за 4.000 гледалаца, са финансијским гигантима? У Србији преносе прволигашку утакмицу и у захвату камере видимо како краве пасу иза ограде. Сутра један од ривала треба да игра против Барселоне? Па то не иде.
Није ту у питању неколико земаља, већ читави региони. Па, ако је тако, онда региони треба да се удруже у такмичењу, како би постали отпорнији. Већа лига, веће интересовање, моћнији клубови. Просто је, само ми нисмо научили тако да размишљамо.
Тако ми можемо поставити хипотетички модел два моћна супарничка регионална такмичења, који би произвели снажне клубове, кадре да се носе са свима у форматима УЕФА.
Ми смо скицирали две регионалне лиге па ви процените која би лига била јача. Обе лиге имају по 22 клуба да би били заступљени сви региони. Уврштавали смо клубове "по позиву", више на основу традиције него тренутних резултата.
АУСТРОУГАРСКА ЛИГА
1. Аустрија - Беч/Аустрија
2. Рапид - Беч/Аустрија
3. ЛАСК - Линц/Аустрија
4. Штурм - Грац/Аустрија
5, Ференцфарош/Мађарска
6. Ујпешт-Дожа/Мађарска
7. Хонвед/Мађарска
8. Славија - Праг/Чешка
9. Спарта - Праг/Чешка
10. Викторија - Плзен/Чешка
11. Слован - Братислава/Словачка
12. Спартак-Трнава/Словачка
13. Динамо - Загреб/Хрватска
14. Хајдук или Сплит/Хрватска
15. Ријека/Хрватска
16. Темишвар/Румунија
17. Клуж/Румунија
18. Олимпија или Љубљана/Словенија
19. Сарајево/БиХ
20. Зрињски - Мостар/БиХ
21. Нови Сад - Нови Сад/Војводина
22. Бачка - Суботица/Војводина
ОСМАНСКА ЛИГА
1. Галатасарај/Турска
2. Бешикташ/Турска
3. Истамбул/Турска
4. Фенербахче/Турска
5. Трабзонспор/Турска
6. Славија-Софија/Бугарска
7. ЦСК - Софија/Бугарска
8. Лудогорски/Бугарска
9. ПАОК - Солун/Грчка
10. Олимпијакос -Пиреј/Грчка
11. Панатенаикос/Грчка
12. Стеауа- Букурешт/Румунија
13. Динамо- Букурешт/Румунија
14. Виторул - Констанца/Румунија
15. Црвена Звезда - Београд/Србија
16. Партизан - Београд/Србија
17. Раднички - Ниш/Србија
18. Вардар -Скопје/Маћедонија
19. Партизани -Тирана/Албанија
20. Приштина/Албанија
21. Будућност -Титоград/Црна Гора
22. Апоел/Кипар
Коментари
Постави коментар